Glede na oceno poročila, ki ga je danes objavilo Mednarodno združenje za polprevodniške industrije (SEMI), bodo proizvajalci polprevodnikov med letoma 2025 in 2027 porabili rekordnih 400 milijard dolarjev za opremo za proizvodnjo računalnikov, ki jih bodo največ porabili kitajske celine, Južna Koreja in Tajvan.
Po mnenju Reutersa v svojem poročilu ocenjuje mednarodno združenje za polprevodniške industrije, da se bo poraba opreme do leta 2025 povečala za 24% na 123 milijard dolarjev.
Združenje je še povedalo, da bo kitajsko celino v naslednjih treh letih vložilo več kot 100 milijard dolarjev pod spodbujanjem nacionalne politike samooskrbe.Vendar pa je poročilo še dodalo, da se bo poraba kitajskega celine letos zmanjšala z rekordne ravni.
Južna Koreja ima proizvajalce čipov za shranjevanje Samsung in SK Hynix, v naslednjih treh letih pa so ocenili 81 milijard dolarjev.
Tajvan, Kitajska, ki ima v lasti vodilno livarno podjetje TSMC, bo vložil 75 milijard ameriških dolarjev, TSMC pa bo ustanovila tudi tovarne v ZDA, na Japonskem in v Evropi.
Ocenjeni izdatki v drugih regijah: 63 milijard dolarjev v Ameriki, 32 milijard dolarjev na Japonskem in 27 milijard dolarjev v Evropi.
Glavni prodajalci opreme za proizvodnjo čipov vključujejo ASML z Nizozemske, uporabne materiale ter KLA Corp in Lam Research iz ZDA ter Tokioelektron iz Japonske.